Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Přihlaště k odběru novinek a akcí a získejte 100,- Kč na Váš nákup
 
 

Aktuality
LED pásky LED pásky

Vánoční LED pásky pro věnkovní použití jako náhrada LED světelných kabelů, objednávejte zde: LED pásky.

Profesionální LED osvětlení Profesionální LED osvětlení

LED řetězy a krápníky pro profesionální vánoční výzdobu měst, obcí, firem i bytů objednávejte na: PROFI LED osvětlení.

Vánoční osvětlení na baterie Vánoční osvětlení na baterie

Zcela nová kategorie LED vánočního osvětlení na baterie plná řetězů, krápníků a světelných dekorací na baterie.

LED osvětlení na baterie LED osvětlení na baterie

Do nabídky přidány nové LED vánoční osvětlení na baterie s ovladačem v PROFI provedení které lze i prodlužovat.

Vánoční dárky 2016 Vánoční dárky 2016

Přidali jsme spousty originálních vánočních dárků pro muže, ženy i děti. Vše je SKLADEM.


Články
LED pásky LED pásky

LED pásky lze použít jako vánoční osvětlení, ale také i jako praktické osvětlení domácností a exteriérů. Více na téma LED pásky.

LED osvětlení na baterie LED osvětlení na baterie

Není k dispozici zásuvka? Navadí, máme širokou nabídku vánoční osvětlení na baterie. V nabídce jsou LED světelné řetězy, krápníky a padající LED sněžení.

Jak vybrat vánoční osvětlení Jak vybrat vánoční osvětlení

Postup pro výběr vánočního osvětlení:

  • 1.  Exteriér / interiér
  • 2. Žárovka / LED
  • 3. Barva kabelu
  • 4. Typ kabelu
  • 5. Konektory

více se dočtete v článku jak vybrat vánoční osvětlení.

Jak dlouhý má být vánoční řetěz Jak dlouhý má být vánoční řetěz

Jeden z najčastějších dotazů je volba délky světelného řetězu vzhledem k výšce zdobeného stromu. Jednoduché pravidlo je, že délka řetězu by měla být cca 10 násobkem výšky stromu (jehličnan).
1,5m strom - 15m vánočního řetězu
2m strom - 20m vánočního řetězu
2,5m strom - 20-30m
vánočního řetězu
3m strom - 30-40m
vánočního řetězu

Více se dočtete v článku Volba délky světelného řetězu na strom.

Jak instalovat vánoční osvětlení Jak instalovat vánoční osvětlení

Většina vánočního osvětlení je opatřena konektory díky kterým je rozpojování, prodlužování a zkracování velmi snadné. Samotná instalace vánočního osvětlení na stromy, nebo budovy nemusí být vždy tak snadná. Pomocí příslušenství se dozvíte jak na instalaci vánočního osvětlení.

Zapojení vánočního osvětlení Zapojení vánočního osvětlení

Moderní vánoční řetězy a krápníky s LED lze snadno prodlužovat, nebo dokonce rozbočovat a kombinovat s dalším osvětlením. Podívejte se na příklady zapojení vánočního osvětlení.

Typy zdobení vánočního stromu Typy zdobení vánočního stromu

Pro zdobení vánočního strmku se používají vánoční LED řetězy, někdy v kombinaci s LED sněžením. Na špičku stromu vždy doporučujeme LED světelný motiv. Jaké jsou typy zdobení stromů.

Vánoční prodejna Vánoční prodejna

Potřebujete poradit s výběrem vánočního osvětlení a dekorací. Navštivte naší specializovanou prodejnu vánočních výzdob. Rádi vám odborně poradíme s výběrem. Světelné řetězy, krápníky a další si u nás prohlédnete a rovnou zakoupíte. Adresa: Argentinská 822/26, Praha 7 - Holešovice, PO-PÁ 9-18hod. Doporučená spojení + mapa.


Magazín
Magazín Dekorace.cz
HODNOCENÍ e-shopu

Jak vybrat dekorativní a vánoční osvětlení

1.1. EXTERIÉR/ INTERIÉR

Nejprve je třeba rozhodnout, zda vaše dekorativní osvětlení bude umístěno v exteriéru nebo interiéru. Osvětlení pro exteriér má jiné vlastosti, jedná se převážně o odolnost proti povětrnostním vlivům. Osvětlení určené do exteriéru lze samozřejmě použít i v interiéru, je však většinou o něco málo dražší. Využití dekorativního osvětlení je především jako vánoční, párty, slavnostní nebo účelové osvětlení.

 

1.2. ŽÁROVKA / LED

Dalším krokem je výběr světelného zdroje. Světelné dekorace se vyrábí se dvěma typy světelných zdrojů: žárovky a LED. Dekorace s LED světelnými zdroji bývají dražší, ale mají řadu výhod. Nejdůležitější vlastností LED osvětlení oproti žárovkovému je nízká spotřeba a dlouhá životnost. Z dlouhodobějšího hlediska se proto určitě vyplatí volba LED světelného zdroje. Více o rozdílech mezi LED a žárovkou se dočtete v následujícím článku.

 

LED světelné zdroje a jejich barvy jsou v našem shopu označeny následovně:

LED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdroj

studená bílá, teplá bílá (podobná žárovkovému světlu), červená, modrá, oranžová, zelená, multicolor (jeden světelný zdroj měnící svou barvu)

 

LED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdroj

 

LED zdroje se též používají v úpravě FROSTED LED. Světlo frosted LED je s efektem "mléčná" (stejný rozdíl jako obyčejná a "mléčná žárovka"). Frosted LED mohou mít různé barvy. V našem shopu budou tyto LED popsány jako FROSTED.

LED světelný zdrojfrosted LED světelný zdroj

 

Dalším typem kromě FROSTED LED jsou FLASH LED. Tento typ LED má tu vlastnost, že každých x vteřin má záblesk. Většinou se použivá na světelných dekoracích s umístěním například každá osmá LED. Světelná dekorace pak působí efektem třpytu. Používá se proto především v zimě jako vánoční osvětlení. V našem shopu budou FLASH LED popsány a zobrazeny takto:

frosted LED světelný zdroj

 

Žárovky a jejich barvy jsou v našem shopu označeny následovně:

barevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovka

 

Kromě obyčejných žárovek existují také FLASH žárovky. Tento typ žárovek má tu vlastnost, že každých x vteřin má záblesk. Většinou se používá na světelných dekoracích s umístěním například každá osmá žárovka. Světelná dekorace pak působí efektem třpytu. Používá se proto především v zimě jako vánoční osvětlení. V našem shopu budou tyto FLASH žárovky zobrazeny takto:

stroboskopická žárovka

         

 

1.3. BARVA KABELU

Nosný kabel pro světelné zdroje se vyrábí ve čtyřech variantách: zelený, černý, bílý a průhledný. Zelené kabely se hodí především pro instalace na stromy na vánoční, stromové osvětlení. Černý kabel například na budovu tmavé barvy. Bílý a čirý kabel se naopak hodí na světlejší podklad. V našem shopu jsou barvy kabelů zobrazeny takto:

barva kabelubarva kabelubarva kabelubarva kabelu

 

1.4. TYP KABELU

Existuje několik typů světelných dekorací: světelný kabel, světelný řetěz, světelný krápník (rampouch), světelný závěs, světelná síť, světelný motiv a světelná dekorace.

 

Světelný kabel se používá například pro lemování budov, střech, vytváření motivů apod. Je konstruován jako hadice se zalitými světelnými zdroji. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Role kabelu LED, 36LED/1m

Kabel žárovkový, 1m  Role 45m kabelabelu LED, 30LED/1m Role kabelu LED, 36LED/1m

 

Světelný řetěz je zřejmě nejčastěji používaný typ vánočního osvětlení. Je konstruován jako nosný kabel, na němž jsou umístěny světelné zdroje. Je vhodný k dekoraci vánočního stromku, budov, oken, balkónů, říms apod. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

 Řetěz EXT, 20m/120 LED/bílý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/bílý kabel Řetěz EXT, 20m/190 čirých ž Řetěz EXT, 20m/190 čirých ž 

Řetěz EXT, 20m/190 čirých ž Řetěz INT, 12m/114 čirých ž Řetěz INT, 12m/114 čirých ž Řetěz INT, 12m/114 čirých ž

 

Světelný krápník - rampouch je velmi oblíbený především pro zimní období a tedy především jako vánoční osvětlení. Je konstruován jako nosný kabel, z něhož visí další kabely různé délky osazeny světelnými zdroji. Používá se především pro lemování budov, teras, říms, střech a balkónů. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

 Krápník EXT, 3mx0,5m/114 LED Krápník EXT, 4mx0,9m/304 čirých ž Krápník EXT, 4mx1,5m/304 teple bílých LED Krápník EXT, 5mx0,5m/190 čirých ž 

Krápník FLASH EXT, 3mx0,5m/114 LED/bílý kabel Krápník INT, 2mx0,9m/152 čirých ž/bílý kabel Krápník INT, 5mx0,5m/190 čirých ž/bílý kabel Krápník INT, 2mx0,9m/152 čirých ž/bílý kabel

 

Světelný závěs je konstruován jako nosný kabel, z něhož visí další kabely stejné délky, osazeny světelnými zdroji. Používá se především pro lemování budov, teras, říms, střech a balkónů. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž

Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs FLASH EXT, 2mx1,5m/300 LED/bílý kabel Závěs INT, 2mx1,5m/406 čž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž

 

Světelná síť je konstruována jako síť nosného kabelu osazeného světelnými zdroji. Používá se především pro lemování keřů, stromů, teras, říms a balkónů. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž Síť EXT 4mx2m/648 ž 

Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž  Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž 

 

Světelný motiv je velmi oblíbený především pro zimní období jako vánoční osvětlení nebo dekorace. Je konstruován jako nosná konstrukce na níž je vytvarován světelný kabel do požadovaného tvaru. Používá se především pro ozdobu vánočních stromků, zdobení budov a oken. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

 LED Motiv Ice QF LED Motiv Pentor QF LED Motiv Polaris QF Motiv Bell QF Motiv Tree QF

 

Světelná dekorace je různých konstrukcí a tvarů. Jedná se především o světelné girlandy, stromky, stromy, větvičky a keříky. Používá se především pro ozdobu interiérů, zahrad a parků. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Girlanda EXT/180 LED Girlanda EXT/180 ž Keřík EXT/1,2m/120 ž/bílý kabel Girlanda EXT/180 ž Girlanda EXT/180 LED

 

Pro snazší orientaci vám pomohou schémata, která najdete u každé světelné dekorace. U schématu jsou veškeré důležité informace, např. rozměry celé dekorace, oddělitených segmentů a umístění konektorů.

Dalším důležitým parametrem je také počet světelných zdrojů vzhledem k délce kabelu. Tento parametr výrazně ovlivňuje cenu kabelu. 

Například z následujícího obrázku je patrné, že se jedná o světelný krápník o celkové délce 3m světelného kabelu a 1,5m přívodního napájecího kabelu. Na tomto produktu jsou celkem 3 QUICK FIX konektory. Pomocí těchto konektorů lze krápník prodlužovat, zapojovat jiné výrobky, propojovat pomocí rozbočení apod.

schema světelný krápník

 

1.5. KONEKTORY

QUICK FIX konektory slouží pro propojení produktů MK Illumination. Pomocí těchto konektorů lze prodlužovat, zapojovat jiné výrobky, rozbočovat atd.

konektory quickfix     konektory quickfix     konektory quickfix

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU