Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Přihlaště k odběru novinek a akcí a získejte 100,- Kč na Váš nákup
 
 

Aktuality
LED pásky LED pásky

Vánoční LED pásky pro věnkovní použití jako náhrada LED světelných kabelů, objednávejte zde: LED pásky.

Profesionální LED osvětlení Profesionální LED osvětlení

LED řetězy a krápníky pro profesionální vánoční výzdobu měst, obcí, firem i bytů objednávejte na: PROFI LED osvětlení.

Vánoční osvětlení na baterie Vánoční osvětlení na baterie

Zcela nová kategorie LED vánočního osvětlení na baterie plná řetězů, krápníků a světelných dekorací na baterie.

LED osvětlení na baterie LED osvětlení na baterie

Do nabídky přidány nové LED vánoční osvětlení na baterie s ovladačem v PROFI provedení které lze i prodlužovat.

Vánoční dárky 2016 Vánoční dárky 2016

Přidali jsme spousty originálních vánočních dárků pro muže, ženy i děti. Vše je SKLADEM.


Články
LED pásky LED pásky

LED pásky lze použít jako vánoční osvětlení, ale také i jako praktické osvětlení domácností a exteriérů. Více na téma LED pásky.

LED osvětlení na baterie LED osvětlení na baterie

Není k dispozici zásuvka? Navadí, máme širokou nabídku vánoční osvětlení na baterie. V nabídce jsou LED světelné řetězy, krápníky a padající LED sněžení.

Jak vybrat vánoční osvětlení Jak vybrat vánoční osvětlení

Postup pro výběr vánočního osvětlení:

  • 1.  Exteriér / interiér
  • 2. Žárovka / LED
  • 3. Barva kabelu
  • 4. Typ kabelu
  • 5. Konektory

více se dočtete v článku jak vybrat vánoční osvětlení.

Jak dlouhý má být vánoční řetěz Jak dlouhý má být vánoční řetěz

Jeden z najčastějších dotazů je volba délky světelného řetězu vzhledem k výšce zdobeného stromu. Jednoduché pravidlo je, že délka řetězu by měla být cca 10 násobkem výšky stromu (jehličnan).
1,5m strom - 15m vánočního řetězu
2m strom - 20m vánočního řetězu
2,5m strom - 20-30m
vánočního řetězu
3m strom - 30-40m
vánočního řetězu

Více se dočtete v článku Volba délky světelného řetězu na strom.

Jak instalovat vánoční osvětlení Jak instalovat vánoční osvětlení

Většina vánočního osvětlení je opatřena konektory díky kterým je rozpojování, prodlužování a zkracování velmi snadné. Samotná instalace vánočního osvětlení na stromy, nebo budovy nemusí být vždy tak snadná. Pomocí příslušenství se dozvíte jak na instalaci vánočního osvětlení.

Zapojení vánočního osvětlení Zapojení vánočního osvětlení

Moderní vánoční řetězy a krápníky s LED lze snadno prodlužovat, nebo dokonce rozbočovat a kombinovat s dalším osvětlením. Podívejte se na příklady zapojení vánočního osvětlení.

Typy zdobení vánočního stromu Typy zdobení vánočního stromu

Pro zdobení vánočního strmku se používají vánoční LED řetězy, někdy v kombinaci s LED sněžením. Na špičku stromu vždy doporučujeme LED světelný motiv. Jaké jsou typy zdobení stromů.

Vánoční prodejna Vánoční prodejna

Potřebujete poradit s výběrem vánočního osvětlení a dekorací. Navštivte naší specializovanou prodejnu vánočních výzdob. Rádi vám odborně poradíme s výběrem. Světelné řetězy, krápníky a další si u nás prohlédnete a rovnou zakoupíte. Adresa: Argentinská 822/26, Praha 7 - Holešovice, PO-PÁ 9-18hod. Doporučená spojení + mapa.


Magazín
Magazín Dekorace.cz
HODNOCENÍ e-shopu

Zapojení světelných dekorací a vánočního osvětlení

5.1 Světelný řetěz, krápník, závěs

Příklad:

 

Podrobný popis:

Profesionální vánoční venkovní světelný řetěz 220-240V, 8,8W dlouhý 20m se 120 LED (rozteč světelných zdrojů 16,6cm) na černém kabelu. Světelný řetěz je opatřen 1,5m dlouhým napájecím kabelem se síťovou zástrčkou, který je ke světelnému řetězu připojen snadno odnímatelným konektorem. K napájenému LED řetězu lze vstupními a koncovými konektory systému QUICK FIX, které jsou součástí LED světelných řetězů, připojit až 9 dalších světelných řetězů, celková délka potom činí maximálně 200 m s 1200 LED. Na výběr osm různých barevných variant LED světelných zdrojů.

 

Co to znamená?

Jedná se o světelný řetěz. kabel s celkovou délkou 21,50m. Z toho jsou 1,5m přívodní kabel a 20m světelný kabel ze dvou 10m světelných segmentů. Lze připojit až 9 dalších světelných řetězů, celková délka potom činí maximálně 200m.

 

Kabel má celkem 3 konektory QUICK FIX a 3 segmety:  1x 1,5m přívodní kabel a 2x 10m světelný kabel. Konektory QUICK FIX jsou šroubovací a manipulace s nimi je velice jednoduchá a zvládne ji každý i bez elektrotechnického vzdělání.

konektory quick fix     konektory quick fix     konektory quick fix

 

Možnosti zapojení?

1) Kabel můžete samostatně zapojit do zásuvky.

2) Zakoupením více kabelů a dalšího příslušenství můžete vytvořit například následující varianty.

 

VARIANTA 1 - Světelné kabely 10m a 10m

Z prvního kabelu odšroubujete druhý světelný 10m segment - konektor B. Získáte tak 10m světelného kabelu + 1,5m přívodního kabelu.  

 

Přikoupíte 014-418 černý kabel nebo 014-419 bílý kabel. Spojíte ho se zbylým druhým 10m světelným segmentem pomocí konektoru QUICK FIX.

Výsledkem jsou dva 10m světelné řetězy se dvěmi zásuvkami. 

 

 VARIANTA 2 - Světelný kabel 40m

První kabel zůstane kompletní. Z druhého zakoupeného kabelu odpojte přívodní kabel - konektor A. Sešroubujte první kabel na konci - konektor C s druhým kabelem na začátku - konektor B. Získáte tak 40m světelného kabelu + 1,5m přívodního kabelu a zbude Vám jeden 1,5m přívodní kabel. Připojení do jedné zásuvky. U tohoto výrobku lze za sebe spojit maximálně 10 řetězů, tzn. že maximální délka světelného kabelu je 200m  + 1,5m přívodní kabel.

 

Výsledkem je 40m světelný řetěz + 1,5m přívodního kabelu na jednu zásuvku. Zbyde jeden 1,5m přívodní kabel.

 

VARIANTA 3 - Světelný kabel 10m, přívodní kabel s 20m světelným řetězem s rozbočením na dvě větve 3m přívodního kabelu a 10m světelného kabelu

Potřebujeme 2x světelný řetěz

 

+ prodloužení 10m přívodního kabelu 014-008 

 

+ rozbočovač na dvě větve 014-017 

 

+ 2x prodloužení 3m přívodního kabelu 014-013.

 

Postup: Odpojíme u prvního řetězu přívodní kabel 1,5m - konektor A a mezi něj a zbylé dva světelné segmenty zapojíme 014-008 prodloužení 10m - konektory A,B.

 

Připojíme rozbočovač 014-017 na konec kabelu - konektor C a na rozbočovač dvě 3m prodloužení 014-013.

 

Na prodloužená ramena nakonec napojíme dva světelné segmenty, které získáme tak, že rozebereme celý jeden komplet - konektory A, B.

 

Výsledkem je požadovaný kabel 10m, přívodní kabel s 20m světelným řetězem s rozbočením na dvě větve 3m prodlužovacího kabelu a 10m světelného kabelu na každé větvi.

Tento příklad je pouze ilustrativní.

Napojovat a kombinovat lze různé výrobky mezi sebou: řetězy, krápníky, rozbočení, motivy, světelné kabely, prodloužení apod.

POZOR kombinovat lze většinou pouze produkty stejného výrobce.

Ukázka instalací:

Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel  Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel
 

 

5.2. Světelný kabel

Příklad:

Podrobný popis:

Standartní světelný dvoužilový žárovkový kabel vč. napájecího kabelu se síťovou zástrčkou, sériově-paralelní zapojení, průměr kabelu 13mm. Kabel je dělitelný po 1m. Příkon 1m 16,5W, počet žárovek na 1m 36. Dodáván v rolích po 45m, celkový příkon 742,5W. Maximální délka pro jedno napájení 2 role, tedy celkem 90m. V nabídce 7 barevných variant.

Co to znamená?

Jedná se o roli světelného kabelu s celkovou délkou 45m.  V kabelu jsou zalité žárovky. Součástí balení je jedna síťová zástrčka, takže kabel po zapojení ihned svítí v celé délce 45m. Světelný kabel lze dělit po metrech.

Způsoby instalace?

1) montážní příchytky - Upevněte příchytky hřebíky nebo šrouby na povrch. Ručně zatlačte světelný kabel do příchytek. Příchytky naleznete v příslušenství.

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m

2) ocelové lano - použijte 5mm ocelové lanko při instalaci dekorace. Vytvarujte lanko do požadovaného tvaru. Upevněte světelný kabel pomocí vázacích pásků každých přibližně 10cm.

3) montážní kolejnice - Upevněte kolejnici hřebíky nebo šrouby na povrch. Ručně zatlačte světelný kabel do kolejnice.

Kabel žárovkový, 1m

 

4) vytvoření vlastního designu - Umístěte design (kresbu) pod drátěnou síť. Připevněte světelný kabel na síť dle designu použitím vázacích pásků.


 

Možnosti zapojení?

1) Kabel můžete samostatně zapojit do zásuvky.

2) Zakoupením dalšího příslušenství můžete vytvořit například následující varianty.

VARIANTA 1 - Světelné kabely 30m a 15m

Kabel oddělte ostrým nožem v požadované délce (POZOR vždy po celých metrech). Získáme kabel 30 a 15m. V balení je jeden napájecí kabel. Je nutné přikoupit Kabel napájení exter. 1,8m 13mm + Spojka napájecí napichovací 13mm a 2x Koncovka pro 13mm. Napájecí kabel připojíme ke světelnému kabelu tak, že spojku ostrými hroty natlačíme do světelného kabelu. Takto upravený konec světelného kabelu vsuneme do průhledné koncovky napájecího kabelu nadoraz. Koncovku - záslepku nasadíme na konec světelného kabelu. Koncovku i napájení nakonec nahřejeme tak, že se smrští (stačí domácím fénem několik vteřin).

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m

 

 Výsledkem jsou dva světelné kabely 30 a 15m se dvěma napájecími kabely.

 

VARIANTA 2 - Světelné kabely 70m a 30m

Zakoupíme 2x světelné kabely po 45m. První kabel zůstane v délce 45m. Druhý kabel oddělte ostrým nožem v požadované délce (POZOR vždy po celých metrech) v našem případě 30m + 15m. 30m kabel má již napájecí kabel, takže stačí pouze nasadit Koncovku pro 13mm a nahřát tak, že se smrští (stačí domácím fénem několik vteřin). 

 
Nyní potřebujeme spojit první kabel 45m se zbytkem 15m. Zakoupíme Spojku neviditelnou napichovací 13mm, Termobužírku pro 13mm a 9mm + Koncovku pro 13mm. Světelný kabel spojíme tak, že na jeden konec navlékneme termobužírku a pak oba konce natlačíme do neviditelné spojky tak, aby se hroty spojky vtlačili do světelných kabelů a byly v kontaktu s vodiči uvnitř světelných kabelů. Přes neviditenou spojku nakonec přetáhneme termobužírku. Koncovku - záslepku nasadíme na konec světelného kabelu. Koncovku i spoj nakonec nahřejeme tak, že se smrští (stačí domácím fénem několik vteřin). 
 
Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m
 
 
 

Výsledkem jsou požadované dva kabely o délkách 70 a 30m. 

Ukázka instalací s použitím světelných kabelů.

 

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m 

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU