Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Přihlaště k odběru novinek a akcí a získejte 100,- Kč na Váš nákup
 
 

Aktuality
LED pásky LED pásky

Vánoční LED pásky pro věnkovní použití jako náhrada LED světelných kabelů, objednávejte zde: LED pásky.

Profesionální LED osvětlení Profesionální LED osvětlení

LED řetězy a krápníky pro profesionální vánoční výzdobu měst, obcí, firem i bytů objednávejte na: PROFI LED osvětlení.

Vánoční osvětlení na baterie Vánoční osvětlení na baterie

Zcela nová kategorie LED vánočního osvětlení na baterie plná řetězů, krápníků a světelných dekorací na baterie.

LED osvětlení na baterie LED osvětlení na baterie

Do nabídky přidány nové LED vánoční osvětlení na baterie s ovladačem v PROFI provedení které lze i prodlužovat.

Vánoční dárky 2016 Vánoční dárky 2016

Přidali jsme spousty originálních vánočních dárků pro muže, ženy i děti. Vše je SKLADEM.


Články
LED pásky LED pásky

LED pásky lze použít jako vánoční osvětlení, ale také i jako praktické osvětlení domácností a exteriérů. Více na téma LED pásky.

LED osvětlení na baterie LED osvětlení na baterie

Není k dispozici zásuvka? Navadí, máme širokou nabídku vánoční osvětlení na baterie. V nabídce jsou LED světelné řetězy, krápníky a padající LED sněžení.

Jak vybrat vánoční osvětlení Jak vybrat vánoční osvětlení

Postup pro výběr vánočního osvětlení:

  • 1.  Exteriér / interiér
  • 2. Žárovka / LED
  • 3. Barva kabelu
  • 4. Typ kabelu
  • 5. Konektory

více se dočtete v článku jak vybrat vánoční osvětlení.

Jak dlouhý má být vánoční řetěz Jak dlouhý má být vánoční řetěz

Jeden z najčastějších dotazů je volba délky světelného řetězu vzhledem k výšce zdobeného stromu. Jednoduché pravidlo je, že délka řetězu by měla být cca 10 násobkem výšky stromu (jehličnan).
1,5m strom - 15m vánočního řetězu
2m strom - 20m vánočního řetězu
2,5m strom - 20-30m
vánočního řetězu
3m strom - 30-40m
vánočního řetězu

Více se dočtete v článku Volba délky světelného řetězu na strom.

Jak instalovat vánoční osvětlení Jak instalovat vánoční osvětlení

Většina vánočního osvětlení je opatřena konektory díky kterým je rozpojování, prodlužování a zkracování velmi snadné. Samotná instalace vánočního osvětlení na stromy, nebo budovy nemusí být vždy tak snadná. Pomocí příslušenství se dozvíte jak na instalaci vánočního osvětlení.

Zapojení vánočního osvětlení Zapojení vánočního osvětlení

Moderní vánoční řetězy a krápníky s LED lze snadno prodlužovat, nebo dokonce rozbočovat a kombinovat s dalším osvětlením. Podívejte se na příklady zapojení vánočního osvětlení.

Typy zdobení vánočního stromu Typy zdobení vánočního stromu

Pro zdobení vánočního strmku se používají vánoční LED řetězy, někdy v kombinaci s LED sněžením. Na špičku stromu vždy doporučujeme LED světelný motiv. Jaké jsou typy zdobení stromů.

Vánoční prodejna Vánoční prodejna

Potřebujete poradit s výběrem vánočního osvětlení a dekorací. Navštivte naší specializovanou prodejnu vánočních výzdob. Rádi vám odborně poradíme s výběrem. Světelné řetězy, krápníky a další si u nás prohlédnete a rovnou zakoupíte. Adresa: Argentinská 822/26, Praha 7 - Holešovice, PO-PÁ 9-18hod. Doporučená spojení + mapa.


Magazín
Magazín Dekorace.cz
HODNOCENÍ e-shopu

Typy instalace vánočních řetězů na stromy

Z níže uvedených obrázků a popisů je patrný možný rozdílný přístup k instalaci stromového vánočního osvětlení na strom výšky 9,5m a max. průměrem 5m. Dle typu instalace uvádíme u každé z nich dva základní parametry důležité pro výběr a porovnání jednotlivých variant, tedy orientační dobu montáže a doporučenou délku světelných řetězů.

Ještě před zahájením instalačních prací je nezbytné zkontrolovat plnou funkčnost a nezávadnost světelných řetězů, aby nedocházelo ke ztrátovým časům při zbytečné demontáži z důvodu závady. Zároveň doporučujeme porovnat barevný odstín světelných LED zdrojů, jestliže některé světelné řetězy byly dokoupeny s odstupem několika let. V tomto případě se odstín stejné barvy LED může z důvodu různých výrobních šarží mírně lišit.

 

Typ 1 - instalace vánočního řetězu

instalace vánočního řetězu instalace vánočního řetězu

Způsob instalace: Světelné řetězy jsou instalovány vertikálně s upevněním na špičce stromu. Minimální celková délka LED světelných řetězů je 300 m, počet vertikálních pramenů 50.

Časová náročnost: Tento typ instalace vyžaduje součinnost dvou pracovníků a přistavení vysokozdvižné montážní plošiny na  cca 4 hodiny.

 

Typ 2 - instalace vánočního řetězu

Typy instalace vánočních řetězů na stromy Typy instalace vánočních řetězů na stromy

Způsob instalace: Světelné řetězy jsou instalovány z uchycení na špičce spirálovitým způsobem obtáčejícím strom po jeho obvodu od vrcholu směrem k zemi. Pro dosažení plnohodnotného světelného efektu je vhodné tento typ instalace použít především na strom s pravidelným uspořádáním větví bez prořídlých míst. Před instalací tedy doporučujeme na stromě ověřit pravidelnost uspořádání větví a tím umožnit instalaci dostatečného počtu pater. Na stromě na obrázku je světelný řetěz nainstalován ve 14-ti úrovních, celková délka 150-160 m

Časová náročnost: Tento typ instalace vyžaduje součinnost dvou pracovníků a přistavení vysokozdvižné montážní plošiny na 8 – 10 hodin. Výsledný čas se prodlužuje v závislosti na míře nepravidelného uspořádání větví stromu.

 

Typ 3 - instalace vánočního řetězu

Typy instalace vánočních řetězů na stromy Typy instalace vánočních řetězů na stromy

Způsob instalace: Principem tohoto typu instalace je pečlivé obtáčení jednotlivých větví a kmene stromu. Docílíme tak skvělého dekoračního efektu tisíců zářivých světelných bodů na celém stromě. Na kmeni stromu doporučujeme rozteč mezi jednotlivými závity cca 10cm. Při obtáčení jednotlivých větví je třeba brát v úvahu směr tam i zpět, takže postačí směrem tam dodržovat rozteč 20cm a při zpětném obtáčení ji půlit na 10cm. Vynikající světelný efekt této instalace je vykoupen velkými časovými požadavky a značnou spotřebou světelných řetězů, v  případě stromku na obrázku to je minimálně 700-800 m.

Časová náročnost: Tento typ instalace je velmi složitý a náročný na trpělivost a práci. Nepravidelná koruna stromu v tomto případě instalaci nijak nekomplikuje. Je velmi obtížné stanovit přesné pracovní časy pro tuto instalaci, orientačně lze kalkulovat se součinností dvou pracovníků a pronájmem vysokozdvižné plošiny po dobu pěti pracovních dnů.

 

Jak vypadají barvy LED?

LED studená bílá:

LED řetěz studená bílá

 

LED teplá bílá:

LED řetěz teplá bílá

 

LED studená bílá FLASH:

FLASH LED řetěz

 

Co a kde koupit?

Doporučujeme pouze kvalitní "napojitelné" LED řetězy, které zakoupíte v našem eshopu v katagorii LED řetězy. Pokud si neváte s výběrem ,nebo instalací rady, neváhejte nás kontaktovat, nebo navštívit naší vánoční prodejnu.

Pro všechny typy vánočních výzdob doporučujeme na špičku stromu připojit LED světlený motiv. Nejoblíbenější jsou komety, hvězdy, vločky a další. Pro kompatibilitu a možnost připojení LED motivu na konec LED řetězu bez nutnosti samostatného napájení nás neváhejte kontaktovat.

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU