LED bateriové vánoční osvětlení

LED osvětlení na baterie je naprosto jedinečnou náhradou za osvětlení na elektrický přívod. LED rampouchy, vánoční řetězy a další světelné dekorace nyní můžete umístit i tam, kde je problematické najít napájecí zdroje.

Výhodou tohoto typu vánočního osvětlení je to, že v minimalistických prostorách nemusíte řešit přívodní kabely k elektrickým zástrčkám. LED diody spotřebují jen velmi málo elektrické energie, tedy baterie vám dlouho vydrží. A v neposlední řadě je bateriové osvětlení prodáváno za velmi přijatelné ceny.

Na trhu naleznete veliké množství typů a barev osvětlení. Zvolit můžete nejen mezi teplou bílou barvou (svíčky) a studenou bílou (halogeny), ale též z nejrůznějších veselých barev, jako jsou červená, fialová, zelená, modrá a několikabarevná (multicolor).

Velmi oblíbeným a především praktickým osvětlením jsou bateriové LED řetězy, které můžete nainstalovat kamkoliv, na vánoční stromeček, ale též na jiná místa v domě i venku, třeba je ovinout okolo garnýží.

 

Dalším oblíbeným artiklem jsou svítící rampouchy neboli krápníky. Svítící rampouchy jsou jednotlivé kabely se světelnými zdroji, které visí na hlavním přívodním kabelu směrem dolů a vytváří dojem visícího krápníku. Toto osvětlení se vyjímá především na balkónech, terasách, ve výlohách, na fasádách domů a na oknech.

bateriovy LED retez

Většina LED bateriového osvětlení má nainstalovaný tzv. timer. Což znamená, že si můžete navolit dobu, kdy se osvětlení automaticky každý den rozsvítí.

Bateriové osvětlení je takřka bezúdržbové. Pouze exteriérové osvětlení je nutné po odinstalování vytřít dosucha a uložit na suché místo do další vánoční sezóny.

Až budete vybírat bateriové osvětlení, hlavním kritériem by mělo být to, zda chcete rozsvítit interiér příbytku, nebo venkovní prostory – zahradu či terasu. Bateriové osvětlení do interiérů není vhodné na použití v exteriérech. Osvětlení určené pro exteriér je o něco mohutnější.

bateriovy LED retez